Lista stron

 • Ilustracja do artykułu nadanie sztandaru.png

  Święto Szkoły Podstawowej im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku

  Szkoła Podstawowa im. Wspólnoty Polskiej w Białostoczku w gminie Zabłudów obchodzi w tym roku szkolnym wyjątkowy jubileusz – 25-lecia istnienia.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 25_11_25.jpg

  Centrum Energii Odnawialnej

  Politechnika Białostocka przystąpiła do projektu Centrum kompetencji energii odnawialnych i efektywności energetycznej na Podlasiu: powiat hajnowski i powiat białostocki. To inicjatywa Stowarzyszenia Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego (BOF) i starostwa powiatu hajnowskiego oraz niemieckiej Fundacji Energievision Frankenwald.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu klaster.jpg

  Modelowy Klaster Energii Michałowo

  Misją Klastra jest zapewnienie wysokiej jakości życia mieszkańców oraz konkurencyjności gospodarki gminy, poprzez aktywizację gospodarczą w zakresie produkcji energii OZE, rozwój infrastruktury energetycznej, poprawę stanu wiedzy i kwalifikacji mieszkańców w zakresie energetyki lokalnej, produkcji energii ze źródeł odnawialnych, efektywności energetycznej i zasad ekorozwoju.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 100 SP.jpg

  100 lecie Szkoły Podstawowej w Zabłudowie

  26 listopada świętowaliśmy setne urodziny Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego w Zabłudowie.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu otwarcie kuriany.jpg

  Uroczyste otwarcie drogi w Kurianach po remoncie

  W dniu 18 listopada br. oficjalnie zakończono przebudowę ulicy we wsi Kuriany. Całkowity koszt inwestycji wyniósł przeszło 14 milionów złotych. Zadanie zrealizowano w ramach projektu partnerskiego "Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF". Docelowo przez wieś Kuriany zostanie uruchomiona podmiejska linia autobusu 101

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu rowery.jpg

  Przejechali 101 km na 101. rocznicę odzyskania niepodległości

  Mieszkańcy Zabłudowa pokazali, że rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj można również uczcić na sportowo.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 11.11.2019.jpg

  Dzień Niepodległości w Zabłudowie

  Obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zainaugurowały nabożeństwa w zabłudowskich świątyniach. Oficjalne uroczystości miały miejsce przed obeliskiem upamiętniającym poległych za wolność Ojczyzny.
  Stowarzyszenie Aktywny Zabłudów wraz z amatorską drużyną kolarską Zabłudów Team zaprosili do świętowania na rowerach. Uczestnicy rajdu przejechali 101 km na 101. rocznicę odzyskania niepodległości

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu 0x0.jpg

  Włodzimierz Naumiuk laureatem XX Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie artystycznej i upowszechniania kultury

  Spośród dwudziestu zgłoszeń wybrano osoby i stowarzyszenia, których działalność zarówno w obszarze artystycznym jak i ochrony dziedzictwa kulturowego województwa podlaskiego jest wyjątkowa.

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu dozynki.jpg

  Dożynki w Rybołach

  Piękne pieśni, kolorowe stroje i mnóstwo gości, takie wspomnienia pozostały nam po tegorocznych Dożynkach Białoruskich w Rybołach

  Czytaj więcej
 • Ilustracja do artykułu urodziny.jpg

  Relacja z 466 Urodzin Zabłudowa

  17 sierpnia w Parku Zamkowym w Zabłudowie odbyły się 466. Urodziny Zabłudowa. To największa impreza plenerowa w mieście, promująca kulturę lokalną oraz prezentująca zaproszone gwiazdy.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony