Komunikat Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białymstoku

Wszystkie sprawy związane z COVID-19 należy zgłaszać poprzez infolinię +48 22 25 00 115 lub online poprzez formularz on line.

Ilustracja do artykułu komunikat_sanepid_0.jpg

Uprzejmie informujemy, ze w związku z wprowadzeniem systemu SEPIS (Platforma Informatyczna Inspekcji Sanitarnej) wszystkie sprawy związane z COVID-19 należy zgłaszać poprzez infolinię +48 22 25 00 115 lub online poprzez formularz na stronie https://www.gov.pl/web/gov/zglos-kwarantanne
Wszelka korespondencja petentów indywidualnych dotycząca koronawirusa kierowana bezpośrednio na adres e-mailowy PSSE w Białymstoku nie będzie rozpatrywana. Pozostałe sprawy kierowane do PSSE w Białymstoku będą rozpatrywane zgodnie z KPA. Powyższa informacja nie dotyczy tzw. korespondencji urzędowej tj.: GIS, WSSE i PSSE, a także z korespondencji z placówek służby zdrowia oraz placówek oświatowych.
Jednocześnie informujemy, ze czas odpowiedzi na Państwa zgłoszenia, w związku z bardzo dużą ilością rozpatrywanych spraw może być wydłużony. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Informacja dotycząca zaświadczeń o odbywaniu obowiązkowej kwarantanny:
https://www.gov.pl/web/psse-bialystok/zmiany-dotyczace-rozporzadzenia-ministra-w-sprawie-ustanowienia-okreslonych-ograniczen--nakazow-i-zakazow-w-zwiazku-z-wystapieniem-stanu-epidemii

10 zasad izolacji/kwarantanny:
https://www.gov.pl/web/psse-bialystok/10-zasad-izolacji-kwarantanny

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku nie udostępnia wyników badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2.
Informacja o wynikach badań dostępna jest na Internetowym Koncie Pacjenta lub u zleceniodawcy badania (lekarz rodzinny).

Powrót na początek strony