Punkt szczepień w Gminie Zabłudów

Transport do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Ilustracja do artykułu Rejestracja_NPSz.jpg

W dniach 15-21 stycznia seniorzy, którzy ukończyli 80 lat (roczniki do 1941 r. włącznie) mogli rejestrować się na szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Od 22 stycznia mogą rejestrować się również seniorzy, którzy ukończyli 70 lat (roczniki od 1942 do 1951).

Rejestracja na bezpłatne szczepienie jest możliwa poprzez:

  • dedykowaną całodobową i bezpłatną infolinię - 989 lub,
  • poprzez e-Rejestrację (Internetowe Konto Pacjenta)dostępną na gov.pl lub,
  • bezpośredni kontakt telefoniczny z Punktem Szczepień lub
  • kontakt ze swoim lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej (lekarz rodzinny)

Podczas rejestracji zostanie ustalony dokładny termin i miejsce szczepienia. Każda osoba dostanie SMS z potwierdzeniem rejestracji. W przypadku osób, które podczas rejestracji podadzą numer telefonu stacjonarnego, będzie to bezpośrednia rozmowa telefoniczna, przypominająca o terminie szczepienia.

Transport pacjentów na szczepienia przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Mieszkańcy Gminy Zabłudów mający ograniczoną możliwość w dotarciu do punktu szczepień wyznaczonego na terenie Gminy Zabłudów i posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, będą mogli skorzystać z transportu organizowanego przez gminę do punktu szczepień przy ul. G. Chodkiewicza 3 w Zabłudowie.

Osoby takie prosimy w miarę możliwości o wcześniejsze, najlepiej z 3 dniowym wyprzedzeniem zgłoszenie potrzeby transportu do Punktu Szczepień.

Kontakt

Osoby chcące skorzystać z transportu organizowanego przez Gminę Zabłudów mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach: 9.00-14.00 za pośrednictwem infolinii 504 766 088

Więcej informacji na temat szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie oraz pod numerem 989 to numer bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Wykaz punktów szczepień w Gminie Zabłudów

Punkt Szczepień

NZOP Zabłudów

Chodkiewicza 3

16-060 Zabłudów,

Tel. (85) 718-80-34

 

Powrót na początek strony