Niepodległa do hymnu! Dołącz do akcji!

11 listopada 2018 roku, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Pragniemy aby do tej akcji dołączyli także Mieszkańcy Gminy Zabłudów. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn.

Ilustracja do artykułu chór hymn.png

Niepodległa do hymnu 2018 to wyjątkowy projekt na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Głównym celem akcji jest zaangażowanie Polaków do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Organizatorzy zachęcają, by razem z bliskimi, przyjaciółmi i sąsiadami uczcić wiek niepodległości w ten wyjątkowy sposób.

W akcję Niepodległa do hymnu 2018 może się zaangażować każdy. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu. Lokalne wydarzenia związane ze śpiewaniem Mazurka w ramach Niepodległa do hymnu 2018 można dodawać do specjalnej mapy udostępnionej na stronie akcji.

 

Do pobrania:
Hymn Państwowy – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002

Załączniki

Powrót na początek strony