Wyższe opłaty za odpady

W gospodarstwach indywidualnych, przy selektywnym zbieraniu odpadów, stawka od jednej osoby wynosi obecnie 13zł/mies., pięcioosobowe i większe gospodarstwo domowe zapłaci 60zł/mies.

Ilustracja do artykułu SMIECIARA.jpg

Informujemy, iż podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zabłudowie w dniu 28 grudnia 2017 r., ustalono nowe stawki opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Stawki ustalono po przeprowadzeniu trzech przetargów nieograniczonych. Pomimo prób osiągnięcia jak najniżej ceny za usługi odbioru i zagospodarowania odpadów, najniższa oferta Spółka Astwa, w trzecim przetargu, była o ponad 50% wyższa, względem kosztów z roku ubiegłego.

 

Wobec wzrostu kosztów systemu zbiórki odpadów, usług oferowanych przez Spółkę Astwa, zaistniała konieczność ustalenia nowych opłat, zgodnie z Uchwałą Nr XXX/287/2017 Rady Miejskiej w Zabłudowie z dnia 28 grudnia 2017 r.

W gospodarstwach indywidualnych, przy selektywnym zbieraniu odpadów, stawka od jednej osoby wynosi obecnie 13zł/mies., pięcioosobowe i większe gospodarstwo domowe zapłaci 60zł/mies.

 

Harmonogram odbioru odpadów w gminie poniżej:

http://um.zabludow.wrotapodlasia.pl/resource/file/preview/id.923

 

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, koszty gospodarowania odpadami muszą być bilansowane z wpłat mieszkańców.

Chcemy Państwa zapewnić, że dokładamy wszelkich starań, żeby osiągnąć najkorzystniejszą ofertę, jednakże ceny odbioru i zagospodarowania odpadów mocno wzrosły w ostatnim czasie. Będziemy na bieżąco monitorować bilans kosztów usług i przychodów za gospodarowanie odpadami komunalnymi, aby stawki opłat były możliwie najniższe i nie stanowiły zbytniego obciążenia w domowych budżetach.

 

Poniżej podajemy pełną informację o wysokościach opłat za odpady w gminie Zabłudów.

 

Gospodarstwa indywidualne, stawka

 

Liczba osób 1-4

Gospodarstwo 5+

Odpady zbierane selektywnie

13 zł od osoby/mies.

60 zł/mies.

Odpady zbierane nieselektywnie

35 zł od osoby/mies.

120 zł/mies.

 

Nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy (firmy), stawka za jednorazowy wywóz

Rodzaj pojemnika

Zbiórka selektywna

Zbiórka nieselektywna

120 l

22 zł

33 zł

240 l

41 zł

61 zł

1100 l

140 zł

220 zł

5 m3

496 zł

800 zł

7 m3

693 zł

1100 zł

Powrót na początek strony