Lato w teatrze w Siedlisku Kultury Solniki 44

W Siedlisku Kultury Solniki 44 już po raz trzeci odbędą się dwutygodniowe warsztaty artystyczne (22.07 – 4.08.2019 r.), realizowane w ramach ogólnopolskiego programu Lato w teatrze. Uczestnikami projektu będzie trzydziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Zabłudów.

Ilustracja do artykułu fot.Przemek_Sejwa.jpg

Warsztaty skupione będą wokół fantazji uczestników zajęć na temat wykorzystywania i kreatywnego przetwarzania przestrzeni Ośrodka w artystyczny Klub, który zawierał będzie w sobie pokoje/obszary/tereny wypowiedzi poprzez sztukę. Idea tworzenia Klubu odnosi się zarówno do osobliwego, nietuzinkowego, kreatywnego miejsca spotkań, jak i samej wspólnoty, która takie miejsce tworzy. Motywacje uczestników do odpowiedzialnej pracy w grupie nad tworzeniem Klubu, będą podsycane przez prowadzących, atrakcyjnymi zadaniami związanymi z wykorzystywaniem nowoczesnych środków wyrazu. Uczestnicy będą działali w trzech obszarach: pod okiem profesjonalnego DJa zapoznają się z elementarną wiedzą na temat tworzenia i miksowania muzyki, blok zajęć wizualnych wprowadzi partycypantów warsztatów w świat VJ (tworzenia i miksowania obrazów filmowych adekwatnie do muzyki), z twórcami teatralnymi będą pracować nad elementami performatywnymi (scenami, uruchamianymi instalacjami etc.), które przeplatać się będą z działaniami natury wizualno– muzycznej.

Ośrodek Solniki 44 (położone w lesie i zaadaptowane na potrzeby placówki kulturalnej siedlisko) ma przeobrazić się w tętniący artystyczną energią Klub – platformę dialogu pomiędzy samymi twórcami jak również twórcami i zaproszonymi na pokaz wieńczący warsztaty gośćmi.

Finałowy pokaz odbędzie się 4 sierpnia o godzinie 17.00. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.Nie będzie wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Lato w Teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany jest przez Siedlisko Kultury Solniki 44 we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabłudowie.

 

 

Więcej informacji na:

http://latowteatrze.pl/

https://www.facebook.com/LwTSolniki44/

https://www.facebook.com/solniki44

Powrót na początek strony