1 kwietnia rozpoczął się Spis Powszechny

Jak się spisać? Dlaczego spis powszechny jest ważny dla nas wszystkich?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Spisz się przez Internet

Jak sie spisać?

  1. Wejdź na spis.gov.pl   i spisz się przez internet lub lub telefonicznie dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 222799999 wew.1;
  2. W siedzibie Urzędu Miejskiego w Zabłudowie przy ulicy Rynek 8 dostępne jest stanowisko komputerowe do dokonania samospisu internetowego. Osoby zainteresowane skorzystaniem z możliwości dokonania samospisu internetowego w Urzędzie Miejskim w Zabłudowie powinny telefonicznie umówić się na wizytę pod numerami telefonu:
  • 85 718 81 00 wew. 39 ,
  • 85 718 81 89  wew. 39 ,
  • 85 718 81 22 wew. 39 w godzinach pracy urzędu.

Dlaczego to takie ważne?

Bo jego wyniki pozwalają odpowiadać na nasze potrzeby na poziomie lokalnym i globalnym. Stanowią wyznacznik dla tworzenia budżetów przez samorządy oraz  podstawę określania wysokości subwencji państwowych czy dotacji dla gmin i województw.

Wyniki uzyskane ze Spisu powszechnego wykorzystywane są przez kluczowe resorty do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy gospodarki wodno- ściekowej.

Informacje statystyczne pozyskane dzięki spisowi ludności, konieczne do złożenia wniosków  i sporządzenia studiów wykonalności projektów lub do stworzenia biznesplanów wykorzystują przedsiębiorcy oraz beneficjenci funduszy europejskich w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Wysokość dotacji unijnych oraz liczba miejsc w Parlamencie Europejskim zależą m.in. od liczby mieszkańców, określonej wynikami ostatniego spisu.

To wydarzenie ma znaczenie dla nas wszystkich!

 

 

Powrót na początek strony